sowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, Świebodzicach i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Pełna pula „Wieży Anna”
2014-08-11 10:37

Przed tygodniem informowaliśmy o doskonałym występie przedstawicieli KKG MTB „Wieża Anna” Szczawno-Zdrój podczas rundy Pucharu Świata we włoskim Val di Sole. Dzisiaj dalszy ciąg fourcrossowych, jeszcze lepszych wieści, choć tym razem z polskiego podwórka.


Po raz kolejny reprezentanci „Wieży Anna” udowodnili, iż w kraju nie mają sobie równych, o czym najlepiej świadczą wyniki rozegranych w minioną niedzielę Mistrzostw Polski, które odbyły się na znanym torze „Kazoora” na Ursynowie. Złoty medal w kategorii Elita przypadł zdecydowanie najlepszemu w Polsce Piotrowi Paradowskiemu (11. miejsce w światowym rankingu UCI), który na finiszu wyprzedził swych kolegów klubowych: Roberta Kuleszę oraz Gustawa Dądelę. Wśród pań najlepsza okazała się tak chwalona przez nas w ubiegłym tygodniu Natalia Piwowarczyk, a więc liderka Pucharu Świata 4X Pro Tour. Co prawda przed sezonem wspomniany Dądela przeszedł do kategorii Elita, jednak „Guciu” został godnie zastąpiony przez równie utalentowanego, zaledwie 16-letniego Marka Trusiewicza, zdobywcę złota w rywalizacji juniorów.
- Można powiedzieć, iż przedstawiciele „Wieży Anna” wykonali plan w 99 procentach, gdyż liczyliśmy także na podium drugiej z naszych dziewcząt, Karoliny Niemierskiej. Ta jednak musiała zapłacić „frycowe”, choć przegraną walkę o medal MP powetowała sobie w rozegranych tuż po wcześniejszej imprezie zawodach Polish 4X Open, gdzie zajęła 2. miejsce ustępując jedynie Natalii Piwowarczyk - przyznał Andrzej Skrzypczak, prezes klubu.
Choć piękne, to jednak Mistrzostwa Polski przeszły do historii. Tymczasem już za tydzień szczawieńską ekipę czeka wyjazd na kolejną rundę Pucharu Świata 4X Pro Tour, która odbędzie się w czeskim Jabloncu. Jak przyznał prezes Skrzypczak, zbudowany pod nadzorem aktualnego mistrza świata, Tomasa Slavika, tor należy do najtrudniejszych na świecie, ale Polacy nie stoją na straconej pozycji. - Liczymy na dobre wyniki naszych czołowych zawodników, a zwłaszcza Natalii Piwowarczyk, która będzie bronić pozycji lidera PŚ- powiedział Skrzypczak. Po wizycie za południową granicą w następnej kolejności „Wieża Anna” wystartuje na zawodach 4X Pro Tour w szwajcarskiej miejscowości Leibstadt, która na początku sierpnia gościć będzie uczestników szóstej, a zarazem przedostatniej odsłony Pucharu Świata.
Bartłomiej Nowak
Źródło: 30minut.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: