W dniach 22-23 lutego 2025 r. Polana Jakuszycka DCS stała się areną zmagań podczas Pucharu Polski II kategorii w biathlonie - Mistrzostw Dolnego Śląska oraz Wojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Bardzo dobrą dyspozycją wykazali się zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór, którzy wrócili z tej imprezy sportowej z workiem medali.
Podczas pierwszego dnia sportowej rywalizacji, w kategorii Seniorów złoty medal wywalczył Mariusz Pływaczyk, a Jakub Ogorzałek był 5. W Juniorach Młodszych triumfował Bartosz Sowa, a na III miejscu podium uplasował się Mateusz Gałkowski, 5. był Patryk Mucha. W kategorii Młodzików Łukasz Sinkiewicz wywalczył złoto, 4. był Mikołaj Urbaniak, a Bartłomiej Kubacki zajął 6. miejsce. W kategorii Młodzików Młodszych Antoni Mucha stanął na II miejscu podium, a Gracjan Przysło był 6.
W żeńskiej klasyfikacji w Juniorkach Młodszych brąz wywalczyła Maria Bizoń, Kornelia Kmiecik zajęła 4. miejsce, a 7. była Wiktoria Przysło. III miejsc w Młodziczkach zajęła Maja Filip, 5. była Zuzanna Tomasiak, a Judyta Lipowicz zajęła 7. miejsce. W Młodziczkach Młodszych 4. miejsce zajęła Ewa Bochenek., a 5. Amelia Stankiewicz.
Dobra passa towarzyszyła zawodnikom UKN Melafir Czarny Bór również w drugim dniu zawodów. W Seniorach ponownie triumfował Mariusz Pływaczyk, a 4. miejsce zajął Jakub Ogorzałek.
W niedzielę, podobnie jak w sobotę, ułożyła się klasyfikacja w kategorii Juniorów Młodszych - I miejsce Bartosz Sowa, III miejsce Mateusz Gałkowski, a na 5. pozycji Patryk Mucha. W kategorii Młodzików podium należało do zawodników czarnoborskiego klubu - Łukasz Sinkiewicz wywalczył złoto, Bartłomiej Kubacki srebro, a Mikołaj Urbaniak brąz. W Młodzikach Młodszych 4. miejsce zajął Antoni Mucha, na 5. pozycji uplasował się Gracjan Przysło.
W Juniorkach Młodszych 5. była Maria Bizoń, a 6. miejsce zajęła Wiktoria Przysło. W Młodziczkach na 6. pozycji uplasowała się Zuzanna Tomasiak, a 7. miejsce zajęła Maja Filip. Klasyfikację zamykała kategoria Młodziczki Młodszej, w której Milena Tomasiak wywalczyła srebro, a Ewa Bochenek uplasowała się zaraz za podium, bo na 4. miejscu.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych startach!
czarny-bor.pl
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej