sowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, Świebodzicach i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Gdzie na narty? Najbliższe stoki narciarskie
2024-01-12 12:39

Czy wiecie, że zaledwie 6 km w linii prostej z wałbrzyskiego Rynku, znajduje się jeden z najbardziej stromych stoków narciarskich w Polsce? Górny odcinek trasy na Dzikowcu, to niemal 60% nachylenia stoku i choć do jego uruchomienia potrzeba sporej ilości śniegu, to wśród narciarzy zyskał sobie miano kultowego.


W odległości do godziny jazdy z centrum miasta znajduje się kilkanaście innych miejsc, gdzie przy dobrych warunkach można fajnie spędzić czas na nartach lub desce. Poniżej kilka propozycji:

 

15 min Dzikowiec/ Boguszów-Gorce
15 min Przełęcz Trzech Dolin przy schronisku Andrzejówka
17 min Czarodziejska Góra/ Jedlina Zdrój
25 min Rzeczka
28 min Sokolec
37 min Teplice nad Metuji
40 min Janovicky
43 min Police nad Metuji
46 min Przygórze
50 min Czarnów Ski
50 min Machov
51 min Radvanice
57 min Mała Upa
58 min Petrikovice

 

Aktualnie otwarte są ośrodki w Boguszowie-Gorcach Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach oraz Superstacja Czarnów-SKI Stacja Narciarska. Przy schronisku Schronisko PTTK Andrzejówka można pozjeżdżać na sankach.

 

Dla amatorów narciarstwa biegowego również znajdzie się kilka propozycji: ośrodek biathlonowy w Czarnym Borze, trasy biegowe w Sokołowsku, trasy biegowe na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju, trasy biegowe w Górach Sowich, czy we wspomnianych już wyżej Janovickach/Głuszycy Górnej.

 

Źródło: miastozwidokami.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: