sowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, Świebodzicach i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Bodowa lodowiska w Bielawie
2023-12-06 13:08

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 27 listopada 2023 r., w bielawskim Parku Miejskim, w sąsiedztwie placu zabaw i siłowni plenerowej, rozpoczęto budowę sezonowego lodowiska plenerowego. Już niebawem będzie można szaleć na łyżwach! Zima przybyła w tym roku wyjątkowo wcześnie, wygląda na to, że warunki będą sprzyjające.


Lodowisko będzie wzbogacać ofertę rekreacyjną parku w okresie 1.XII.2023 r. - 29.II.2024 r. Lodowa tafla o powierzchni 300 m2 (15 m x 20 m) obudowana zostanie dwustronnymi bandami, na których pojawią się logotypy Bielawy oraz potencjalnych reklamodawców. Jednorazowo z obiektu będzie mogło korzystać max. 50 osób.

 

W ramach przedsięwzięcia przewidziano również umiejscowienie pawilonów - kasowego i szatniowego. Ponadto, do dyspozycji miłośników mroźnego szaleństwa, oddana zostanie wypożyczalnia sprzętu, wyposażona m.in. w 100 par łyżew o różnych rozmiarach, kaski oraz atestowane chodziki do nauki jazdy.

 

Obiekt będzie posiadał własne oświetlenie i nagłośnienie. Aby stworzyć świąteczną atmosferę zaplanowano również montaż okolicznościowych iluminacji. Uzupełnieniem oferty lodowiska będzie, możliwość skorzystania z usług gastronomicznych położonego opodal EKO Cafe, w szczególności z gorących posiłków i napojów.

 

Planowane przedsięwzięcie ma przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej nie tylko Parku Miejskiego, ale i całego miasta. Zakłada się bowiem, że z lodowiska korzystać będą nie tylko bielawianie, ale także mieszkańcy okolicznych gmin i powiatów. Działanie to jest zgodne z wizją Bielawy jako innowacyjnego miasta przedsiębiorczości, turystyki, ekologii i kultury, w którym warto mieszkać, zapisaną w Strategii Rozwoju Gminy na lata 2022 - 2030.

 

um.bielawa.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: