To już 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Orkiestra w tym roku gra na rzecz walki z sepsą - zarówno dla młodych, jak i starszych - w każdym wieku! WOŚP wspiera również Głuszyca. Już 29 stycznia każdy mieszkaniec Głuszycy może wspomóc akcję poprzez dorzucenie swojego wkładu - czy to do puszki wolontariuszy kwestujących na ulicach, czy to biorąc udział w finałowym wydarzeniu w Centrum Kultury - MBP.
Od godz. 8:00 odbędzie się pokazowa kąpiel morsów na urokliwym trzecim stawie w Głuszycy organizowana przez Klub Dobra Energia Głuszyca. W Parku Jordanowskim o godz. 10:00 wraz z lokalnym pasjonatem historii Grzegorzem Czepilem będzie można pójść na rodzinny spacer „szlakiem głuszyckich tajemnic”, a po spacerze napić się aromatycznej kawy i herbaty, na którą zapraszają właściciele „Jadła”.
Finałowe granie w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP rozpocznie się o godz. 15.00 hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wykona Głuszycka Orkiestra Dęta, a potem zagra swój koncert. Ok. godz.15.30 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej zaprezentują, jak fachowo i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Warto przyjść i zobaczyć, jak pomóc drugiemu człowiekowi potrzebującemu pomocy. Ok. godz. 16 zobaczymy pokaz walk w wykonaniu uczestników klubu Teakwon-do Taipan z Głuszycy, a ok. 16.30 swoje niezwykłe umiejętności zaprezentują tancerze ze Szkoła Tańca Cordex w Wałbrzychu.
Gwiazda wieczoru pojawi się na scenie o godz. 17. Będzie to zespół ze Śląska – Maciej Lipina & Ścigani, którzy grają rocka i bluesa. Zespół jest oddany temu brzmieniu i od 20 lat koncertuje po całej Polsce. Sekcja rytmiczna wraz z rasowym wokalem i gitarą zagwarantują niezapomniane wrażenia muzyczne. Muzyka „Ściganych” rozbudza emocje, energetyzując publiczność. Będzie się działo!
W czasie finału wystąpią także uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala, a także Maria Kuźma – zwyciężczyni konkursu „Wałbrzych na talent”. Będzie także „słodki kącik” prowadzony przez panie z Rady Kobiet.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale wrzut do puszki wolontariuszy bardzo mile widziany.
Zapraszamy! Zagrajmy razem! „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich- dużych i małych”!
Źródło: gluszyca.pl
Drodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej20 i 21 grudnia piłkarze oraz piłkarki Siódemki Bielawa wzięli udział w świątecznych turniejach piłki nożnej, w których byli nie do zatrzymania dla swoich rywali. Bielawianie okazali się bezkonkurencyjni pewnie wygrywając oba turnieje. Były to ostatnie zmagania w roku 2025, który był bardzo udany dla ekipy z Bielawy.
czytaj więcejW Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura