sowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, Świebodzicach i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Najstarszy nocny ultramaraton w Polsce - zapisy już niebawem
2022-12-21 13:24

Mowa oczywiście o Sudeckiej Setce, której początki sięgają roku 1989, kiedy to Wałbrzyski oddział PTTK po raz pierwszy zorganizował rok wcześniej zapoczątkowany Rajd Turystyczny na 100 km pod nową nazwą - SUDECKA SETKA. Pomysłodawcami byli Henryk Chojnacki, Jan Fajfer, Stanisław Junak i Janusz Prociński. Dwaj ostatni panowie rok później dotarli na metę jako pierwsi. Trasa Sudeckiej 100 nie jest łatwa, przebiega przez Mniszek, masyw Trójgarbu, masyw i szczyt Chełmca.


Bieg organizowany jest latem, organizatorzy starają się tak wycelować, aby start przypadał na przesilenie letnie. Zawsze jest to piątek, godzina 22.00. Miejsce jest stałe od roku 1995, kiedy w organizację zawodów włączyły się, oprócz PTTK, Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach oraz Ognisko TKKF Nestor działające w Boguszowie-Gorcach. Po raz pierwszy start odbył się wtedy z boguszowskiego Rynku, tak jest do dziś.

 

Trasa Sudeckiej 100 przebiega przez Mniszek, masyw Trójgarbu, masyw i szczyt Chełmca. Następnie trasa prowadzi na metę dystansu 42 km usytuowaną na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach. Stamtąd trasa wiedzie dalej podnóżem masywu Chełmca w kierunku masywu Dzikowca i Lesistej Wielkiej. Prowadzi kolejno przez szczyty: Dzikowiec, Lesistą Wielką, Wysoką do Skrótu 72 km usytuowanego we wsi Grzędy Górne, gdzie Zawodnicy mają możliwość wcześniejszego zakończenia biegu, jeśli uznają, że trasa jest dla nich zbyt wymagająca lub nie zmieszczą się w limicie czasu. Dystans 100 km biegnie dalej przez zalew w Grzędach i okolice Dzikowca Małego do mety na stadionie przy ul. Kusocińskiego.

 

Dla tych co już układają sobie plan treningów i startów na 2023 rok informujemy, że najstarszy nocny ultramaraton w Polsce 34. Sudecka 100 wystartuje w piątek 23 czerwca 2023 r. tradycyjnie o godz. 22.00 z najwyżej położonego rynku w Polsce w Boguszowie-Gorcach.

 

Zapisy ruszają w noc sylwestrową 1 stycznia 2023 r.
Więcej informacji już wkrótce na wydarzeniu na FB – 34. Sudecka 100 oraz na www.sudecka100.pl

 

Źródło: sudecka100.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: