sowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, Świebodzicach i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Przed inauguracją niższych lig
2014-08-11 10:56

Na inaugurację nowego sezonu klasy okręgowej, którą zaplanowano na 15 sierpnia, beniaminek z Jedliny-Zdroju podejmować będzie Piławiankę Piława Górna. Drugi i ostatni przedstawiciel naszego regionu, a więc Skalnik Czarny Bór zmierzy się z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki. W klasie A, która rozpocznie rundę jesienną tego samego dnia, najciekawiej zapowiada się pojedynek MKS-u Szczawno- -Zdrój z Gromem Witków.


Dwa tygodnie po podaniu ramowego terminarza rozgrywek klas: okręgowej oraz A, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu opublikował na swej stronie również szczegółową rozpiskę rundy jesiennej na obu szczeblach. Ta, jak wspomnieliśmy, rozpocznie się dość tradycyjnie, bo 15 sierpnia, a więc z racji święta – w dzień wolny od pracy. W ostatnim miesiącu wakacji czekają nas łącznie cztery kolejki, a do końca roku, jeśli pogoda pozwoli, uczestnicy rozgrywek aż siedemnastokrotnie wychodzić będą na boisko, gdyż oprócz piętnastu jesiennych kolejek pod koniec listopada piłkarska centrala planuje również rozegrać dwie odsłony rundy wiosennej.
W klasie okręgowej nasz region reprezentować będą dwa zespoły: Skalnik Czarny Bór, który drugi rok z rzędu grać będzie na tym poziomie, oraz Zdrój Jedlina-Zdrój, który w czerwcu zanotował historyczny awans do „okręgówki”. Nowych ekip nie brakuje także w klasie A. Chodzi przede wszystkim o beniaminka z Jaczkowa, który na początek sezonu podejmować będzie czołowy od wielu lat zespół rozgrywek – Sudety Dziećmorowice, a także MKS Szczawno-Zdrój. Warto przypomnieć, iż w mimo bezpiecznego miejsca po pierwszej części sezonu ekipa z uzdrowiska została wycofana z dalszej rywalizacji w IV lidze, co oznacza, iż podopieczni Wiesława Walczaka muszą rozpocząć zmagania dwa szczebla niżej. W jakim składzie, a co za tym idzie, o co walczyć będzie szczawieńska drużyna, na razie trudno powiedzieć.
Bartłomiej Nowak
Źródło: 30minut.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: