Przy okazji osobnego tekstu informowaliśmy o postawie MKS-u Szczawno- Zdrój, który dzięki niedzielnej wygranej z Piławianką Piława Górna awansował na 2. miejsce w klasie okręgowej. W tym miejscu wracamy do zespołu z uzdrowiska, aby zapowiedzieć kolejną ligową potyczkę, w której zmierzymy się na wyjeździe z Kryształem Stronie Śląskie. Według tabeli obie drużyny dzieli niemal przepaść, bowiem po jedenastu odsłonach szczawieńscy piłkarze mają 13 „oczek” więcej aniżeli nasz najbliższy rywal. Czy to wystarczy, aby w nadchodzącym meczu zainkasować komplet punktów? Wierzymy, że tak, gdyż w przypadku wygranej Zjednoczonych Żarów w Bystrzycy Górnej lider może nam niebezpiecznie odjechać. Do spotkania w Stronu Śląskim dojdzie już pojutrze o godzinie 14. O tej porze odbędą się również pozostałe pojedynki, w tym Zjednoczonych Ścinawka Średnia z Pogonią Pieszyce, Karoliny Jaworzyna Śląska z Iskrą Jaszkowa Dolna, Piławianki Piława Górna z Victorią Świebodzice, Bielawianki II Bielawa z Unią Złoty Stok, Trojana Lądek-Zdrój ze Stalą Świdnica oraz wspomniany mecz LKS-u Bystrzyca Górna ze Zjednoczonymi Żarów. Tym razem pauzuje Grom Witków.
Ciekawie w Mieroszowie
Najbliższa odsłona klasy A stoi pod znakiem rywalizacji dwóch dobrych kolegów, bo znających się jak „łyse konie” szkoleniowców Białego Orła Mieroszów oraz Czarnych Wamag Wałbrzych, a więc Sławomira Wierzbowskiego i Marka Żamojcina. Do niedawna jeszcze trener Żamojcin korzystał ze wsparcia Wierzbowskiego na boisku, jednak teraz panowie staną po obu stronach barykady. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 14, podobnie jak pięć innych spotkań, w których zagrają: Cukrownik Pszenno z Górnikiem Boguszów-Gorce, Nysa Kłaczyna z Zagłębiem Wałbrzych, Zdrój Jedlina-Zdrój z Rawą Boleścin, Sudety Dziećmorowice z Włókniarzem Głuszyca oraz Skalnik Czarny Bór z Venusem Nowice. Przed południem, bo o godzinie 11, rozegrane zostaną tylko dwa pojedynki: Victorii II Świebodzice z Granitem Roztoka oraz Gwarka Wałbrzych z Zielonymi Mrowiny. Bartłomiej Nowak
źródło: 30minut.pl
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej