Wszyscy na koszykarzy
Koszykarze KK Górnika Wałbrzych ostro trenują przed zaplanowaną na ostatni weekend września inauguracją III ligi, a w wolnych chwilach rozgrywają kolejne mecze kontrolne. Późnym piątkowym popołudniem czeka nas pierwszy pojedynek chłopców Chlebdy przed własną publicznością. Co prawda kilkanaście dni temu wałbrzyszanie podejmowali Nysę Kłodzko, jednak tamto spotkanie było zamknięte dla publiczności. Dzisiaj wszyscy będziemy mogli się naocznie przekonać, co prezentuje Górnik na kilka dni przed początkiem sezonu. Rywalem naszych będzie KKS Siechnice, a spotkanie odbędzie się o godzinie 18.30 w hali OSiR przy ulicy Wysockiego.
I piłkarzy również
Podbudowani miejmy nadzieję pozytywnymi emocjami po spotkaniu z udziałem koszykarzy KK Górnika zapraszamy na sobotni pojedynek II ligi piłkarzy. O godzinie 16 podopieczni Roberta Bubnowicza podejmować będą spadkowicza z I ligi, KS Polkowice. Zespół z Zagłębia Miedziowego jest na pewno rywalem, z którym wałbrzyszanie są w stanie powalczyć o tak potrzebny komplet punktów, ale czy tak się stanie? O tym przekonamy się odwiedzając stadion przy ulicy Ratuszowej, gdzie jutro dojdzie do wspomnianej potyczki.
Zapomnieć o Żarowie
Niezbyt gościnni okazali się w minionej kolejce klasy okręgowej piłkarze Zjednoczonych Żarów dla rywala ze Szczawna-Zdroju. Po dość jednostronnym meczu w drugiej połowie miejscowi wysoko pokonali jednego z kandydatów do awansu do IV ligi, 4:0. Nie ma jednak co rozpamiętywać przegranej, gdyż przed nami kolejna odsłona „okręgówki”, a zarazem doskonała szansa na rehabilitację. Najbliższym przeciwnikiem zespołu trenera Wiesława Walczaka będzie bowiem Pogoń Pieszyce, a więc dziesiąta drużyna rozgrywek, która do MKS-u traci 6 punktów. Ten mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16, podobnie jak i cztery inne spotkania, w których zagrają: Kryształ Stronie Śląskie ze Zjednoczonymi Ścinawka Średnia, Bielawianka II Bielawa z Piławianką Piława Górna, Stal Świdnica z Karoliną Jaworzyna Śląska oraz Unia Złoty Stok z LKS-em Bystrzyca Górna. Na sobotę zaplanowano dwa pojedynki. O godzinie 16 Victoria Świebodzice gościć będzie Zjednoczonych Żarów, a Grom Witków sprawdzi dyspozycję Iskry Jaszkowa Dolna. Bartłomiej Nowak
źródło: 30minut
Drodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej20 i 21 grudnia piłkarze oraz piłkarki Siódemki Bielawa wzięli udział w świątecznych turniejach piłki nożnej, w których byli nie do zatrzymania dla swoich rywali. Bielawianie okazali się bezkonkurencyjni pewnie wygrywając oba turnieje. Były to ostatnie zmagania w roku 2025, który był bardzo udany dla ekipy z Bielawy.
czytaj więcejW Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura