Supernowoczesne centrum sportowo - rekreacyjne powstaje w Wałbrzychu. W skład kompleksu wejdzie hala widowiskowa, kryty basen, hotel i boiska. Inwestycja będzie kosztowała ponad 90 mln złotych. Ma być gotowa za dwa lata. Sport i rekreacja w supernowoczesnych obiektach. Przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu rusza budowa wielofunkcyjnego centrum sportowego. Inwestycja zacznie się od rozebrania starych obiektów, które po kilkudziesięciu latach użytkowania przestały spełniać wymogi nowoczesnego kompleksu sportowego. Potem kilka miesięcy zajmą prace projektowe. Budowa centrum rozpocznie się jesienią i potrwa dwa lata. - W 2011 roku zostaną udostępnione: hala widowiskowa, kryta pływalnia, hotel, a także liczne sale do odnowy biologicznej, sauny, solaria i siłownie - zapowiada Robert Hadaś, prezes spółki Aqua Zdrój, która będzie prowadzić inwestycję. Na ten moment najbardziej czekają kibice koszykarskiej drużyny Wałbrzycha, którzy dziś muszą dojeżdżać do Świebodzic na mecze Victorii Górnika w ekstraklasie.
- Stara hala przy ul. Wysockiego dobra była na I ligę, gdy na mecze przychodziło kilkaset osób. Dzisiaj, gdy Górnik walczy w ekstraklasie, na mecze przychodzi nawet dwa tysiące widzów, więc nowa hala w Wałbrzychu jest niezbędna – mówi Radek, który od wielu lat kibicuje koszykarzom. Niepokój kibiców budzi jednak liczba miejsc dla widzów w nowej hali, w której zaplanowano 1600 stałych siedzisk oraz około 400 rozkładanych. - W Zgorzelcu, który jest trzy razy mniejszy od Wałbrzychu, jest taka właśnie hala i dziś jest ona już za mała, by pomieścić wszystkich kibiców. Dlatego tam będą budowali dwa razy większą halę. U nas będzie tak samo, dlatego uważam, że już dziś trzeba zwiększyć liczbę widzów - uważa Radek. Władze Wałbrzycha twierdzą, że rozbudowa widowni będzie zbyt kosztowna i ograniczona możliwościami technicznymi. - Działka, na której powstanie obiekt, jest za mała. Poza tym zwiększenie liczny miejsc ponad to, co zostało zaplanowane, lawinowo podniosłoby koszty tej inwestycji – twierdzi Marek Małecki, zastępca prezydenta Wałbrzycha. Całą inwestycja będzie kosztować ponad 90 mln złotych. Część wydatków mają pokryć dotacje zewnętrzne, w tym fundusze unijne.
Źródło: (Szela, RAD) / 30minut
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej