Tłumy uczestników i dobra zabawa. Tak wyglądała X edycja Festynu Sportowego „Szukamy następców naszych Olimpijczyków”, który odbył się w Jaczkowie w gminie Czarny – Bór. Po oficjalnej części imprezy rozpoczęła się rywalizacja rowerowa w kilku kategoriach wiekowych. Na wstępie, w szranki na trasie stanęły dzieci z roczników 2006 i młodsze. Wspierane dopingiem swoich rodziców i krewnych wszystkie dotarły na linie mety. Następnie do konkurowania na jednośladach stawali coraz starsi, a zwieńczeniem zawodów był wyścig kolarzy w kategorii Masters. Do laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych trafiły nagrody rzeczowe, zwycięzcy otrzymali także puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski, a dla sześciorga pierwszych zawodników w każdej kategorii - dyplomy. Dodatkowo dla laureatów pierwszych miejsc przygotowano, zgodnie z nazwą imprezy, wieńce laurowe. W turnieju piłki nożnej triumfowali zawodnicy z Sędzisławia. Nagrody laureatom wręczali zaproszeni goście oraz czarnoborscy Olimpijczycy - Radosław Romanik i Krzysztof Pływaczyk.
Po rywalizacji kolarskiej rozpoczęła się II edycja Powiatowego Maratonu Dębowego oraz Biegu Ulicznego o Puchar Wójta. Przerywnikiem w sportowych zmaganiach były, wprowadzając zgromadzonych w ludowy klimat, występy Grzędowianek oraz Zespołu Janicki. Kolejną atrakcją imprezy była rywalizacja drwali, tradycyjnie już o nagrody ufundowane przez Państwa Lucynę i Jerzego Kowalików. (red)
źródło: 30minut
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej