Niemal 800 tysięcy złotych kosztowała przebudowa boiska sportowego w Bystrzycy Górnej. Wielkie otwarcie zbiegło się z 65 rocznicą działalności klubu LKS Bystrzyca Górna. Z tego powodu rozegrano mecz piłki nożnej w której zwycięstwo nad działaczami sportowymi odniosła drużyna Gminy Świdnica. Wynik meczu to aż 8:0 dla drużyny Gminy Świdnica, w skład której weszli radni, pracownicy urzędu oraz jednostki organizacyjne. Impreza została przygotowana z okazji 65 rocznicy działalności klubu oraz otwarcia obiektu. W ubiegłym roku gmina otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch projektów w Bystrzycy Górnej i Grodziszczu na łączną kwotę dotacji ponad 800 tysięcy złotych.
W ramach powyższej inwestycji w Bystrzycy Górnej powstała szatnia sportowa i zbiornik na ścieki wraz z przyłączem kanalizacyjnym i wodociągowym. Dodatkowo obiekt został w całości ogrodzony. Obecnie kompleks posiada dwie bramy wjazdowe, sto miejsc siedzących dla kibiców, wiaty dla zawodników rezerwowych, zaś istniejącą drogę dojazdową utwardzono i wyznaczono nowe miejsca postojowe.- Gdyby nie dotacje unijne na wiele rzeczy nie byłoby nas stać, a tak możemy inwestować na różnych płaszczyznach: od infrastruktury po kulturę, dzięki czemu standard i jakość życia mieszkańców naszej gminy z każdym rokiem znacząco się poprawia-mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, która złożyła LKS Bystrzyca Górna podziękowania za ich ciężką pracę, podkreślając, że działalność klubu stanowi doskonałą formę oddziaływań wychowawczych i stwarza możliwość rozwijania talentów sportowych. Izabela Patro
źródło: 30minut
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej