Konferencja poświęcona aktywności osób starszych, spotkania, wyjazdy, a już teraz, podczas ferii - wyjątkowe zajęcia dla dziadków i wnucząt - tak w Świebodzicach wygląda w praktyce realizacja Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, którym ogłoszono 2012 rok. W aktywną realizację tego hasła włączyło się Stowarzyszenie 3. Wieku, które zrzesza ponad 80 świebodziczan.
- Dla nas aktywne starzenie się oznacza nieprzerwany udział w życiu społecznym naszego miasta i regionu oraz czas na to, by cieszyć się dobrym zdrowiem i realizować swoje marzenia w sferze edukacji i rekreacji - mówi Jolanta Sałek, szefowa Stowarzyszenia. Włączając się w europejskie działania Stowarzyszenie wzięło udział w organizacji „Ferii z OsiR-em”. W pierwszym tygodniu kilkunastu wolontariuszy jeździło z dziećmi na lodowisko do Świdnicy, a 20 stycznia, w turnieju strzeleckim, turnieju tenisa stołowego i drużynowym wieloboju międzypokoleniowym wzięło udział 11. Drużyn. Zespoły złożone były z dziadków i wnucząt. Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę karnet wstępu do Wodnego Centrum Rekreacji. Wesoła rywalizacja, świetna zabawa i niezapomniane przeżycia zapoczątkowały szereg imprez, w których wezmą udział członkowie Stowarzyszenia. - Już 31 stycznia, zaraz po zimowych feriach, w Szkole Podstawowej Nr 2 odbędzie się kolejne spotkanie z babciami i dziadkami. Dzieci umilą im czas swoimi występami. - Gorąco zapraszamy w imieniu Dyrekcji Szkoły i Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach - zachęca Jolanta Sałek. W marcu Stowarzyszenie weźmie udział w konferencji organizowanej przez Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza. Do debaty o aktywności osób starszych, ich udziale w życiu społecznym, o szkoleniu dorosłych, wolontariacie osób starszych, zachowaniu samodzielności i zdrowego trybu życia, zaproszony został profesor Franciszek Marek oraz inni specjalni goście.
źródło: 30minut
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej