Miejskie Koło Turystyczne PTTK AURA przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Boguszowie - Gorcach, Komisja Turystyki Górskiej przy PTTK o/Ziemi Wałbrzyskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie -Gorcach zapraszają do udziału w konkursie pod hasłem: Piosenką turystyczną żegnamy sezon. Konkurs pod patronatem burmistrza Boguszowa - Gorc odbędzie się 21 listopada o godz. 9.00 w sali widowiskowej MBP-CK przy pl. Odrodzenia 4 w Boguszowie - Gorcach. W konkursie mogą brać udział maksymalnie 5- osobowe zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, reprezentanci SKKT PTTK wraz z opiekunem, przy czym z każdej placówki może być delegowany 1 zespół i 1 solista. Każdy zespół i solista prezentuje dwa utwory, przy czym prezentacja nie powinna trwać dłużej niż 10 minut. Akompaniament powinny stanowić instrumenty, które można zabrać ze sobą na wycieczkę.
Dopuszczalne są także wykonania a capella. Opiekunowie mogą akompaniować wykonawcom. Jury będzie oceniało występy uczestników pod kątem zgodności śpiewanych utworów z charakterem konkursu, biorąc pod uwagę walory głosowe, dykcję, prezentację na scenie. Zgłoszenie zawierające imiona i nazwiska uczestników, opiekunów, tytuły piosenek oraz nazwę i adres szkoły należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 14 listopada na adres: Maria Burzyńska, Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Olimpijska 1, 58-371 Boguszów- Gorce, pod nr fax. /074/8440- 305 lub e-mail: biuro@osir-boguszow.eu (proszę sprawdzać czy zgłoszenia doszły). Zgłoszenia w dniu konkursu nie będą przyjmowane. Wszelkich informacji udziela: Maria Burzyńska /074/8440- 305, pon - pt, od 800 -1500) oraz na stronie internetowej: www.osirboguszow.eu.
Źródło: (RAD) / 30minut
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej