W sobotę, 11 grudnia odbył się II Bieg Kasprowicza o Puchar Dyrektora I LO w Świdnicy. Tym razem biegano wewnątrz budynku po schodach i korytarzach.
Bieg stanowił jednocześnie zakończenie tegorocznych zmagań Świdnickiego Grand-Prix 2010.
Miło nam poinformować, że triumfatorką tegorocznego cyklu w kategorii „Tytanka” – kobiet powyżej 35 lat została zawodniczka Klubu Sportowego START Strzegom Justyna Fedyczkowska. Ósme miejsce w kategorii ”Tytan” – mężczyzn od 35 do 54 lat sklasyfikowany został Edward Fedyczkowski. W tej samej kategorii startował również Grzegorz Sulima, który wystartował w dwóch biegach, ale kontuzja wyeliminowała go z udziału w ostatnim z biegów i w rezultacie nie został sklasyfikowany w klasyfikacji końcowej – warunkiem był udział w minimum 3 biegach.
Tegoroczne Świdnickie GP składało się z sześciu biegów rozgrywanych na różnych dystansach i w często nietypowych dla biegaczy warunkach (śnieg, błoto, schody). W całym cyklu GP 2010 wzięło udział 25 kobiet (w kategorii „Tytanka” – 10) i 101 mężczyzn (w Kategorii „Tytan” – 35), a rywalizacja we wszystkich biegach stała na bardzo wysokim poziomie.
PODSUMOWANIE SEZONU
W bieżącym roku biegacze KS START Strzegom wystartowali w 23 imprezach biegowych. Najważniejsze starty to: 28. HASCO-LEK Wrocław Maraton (debiut Grzegorza Sulimy i Edwarda Fedyczkowskiego), 10 Poznań Maraton (rekord życiowy G. Sulimy), 3 LG Bonart Półmaraton Ślężański, XVI Półmaraton Jaworski, I Półmaraton Opolski, VI Kościański Półmaraton oraz kilkanaście innych biegów na dystansach od 3 do 15 km na terenie całego kraju (Koszalin, Wrocław, Złotoryja, Osieczna, Kołaczkowo, Bukówiec Górny, Lubin, Bielawa, Świdnica).
Nasi biegacze osiągali również sukcesy, a najważniejsze z nich to:
I miejsce Justyny Fedyczkowskiej w cyklu Świdnickiego Grand Prix 2010, VI miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Maratonie w kategorii kobiet do 40 roku życia, ośmiokrotnie podium w kategorii wiekowej kobiet (I miejsce – trzykrotnie, II miejsce – czterokrotnie i raz III miejsce); XI miejsce Justyny i Edwarda Fedyczkowskich w Ogólnopolskich Mistrzostwach Małżeństw na dystansie 10 km.
Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy biegaczom unikania kontuzji, udanych startów i kolejnych sukcesów. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że w naszym społeczeństwie bieganie zdobędzie kolejnych zwolenników tej najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.
Informujemy, że przed naszymi biegaczami wkrótce kolejne imprezy biegowe, a najbliższe starty to: Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy (10 km – 31.12.2010 r. godz. 12:00) oraz Bieg Noworoczny w Świdnicy (4 km – 16.01.2011 r.). Chętnych zapraszamy do udziału w tych biegach.
źródło: strzegom.pl
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej