6 grudnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach i Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowali w Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach "III Mikołajkowe Gry i Zabawy o Puchar Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej" w Świebodzicach.
W zabawie udział wzięło 4 drużyny: Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic, Zespół Szkół Specjalnych z Wałbrzycha – 2 grupy oraz Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy z Wałbrzycha. Zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach: biegu w wodzie, zbieraniu piłeczek na czas, w sztafecie z przeszkodami, rzucaniu do celu oraz pływaniu z makaronem. Pomimo, iż zawody odbywały się na basenie startujący nie musieli posiadać umiejętności pływackich, najważniejsza była chęć do zabawy i dobry humor. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy Wodnego Centrum Rekreacji: Jacek Rapczyński, Bartosz Kudła, Klaudiusz Jędrusik.
I miejsce i Puchar Stowarzyszenia jak w latach poprzednich zdobyło Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Świebodzicach.
Klasyfikacja końcowa zawodów:
* I miejsce: Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Świebodzicach
* II miejsce: Zespół Szkól Specjalnych z Wałbrzycha – grupa I
* III miejsce: Zespół Szkól Specjalnych z Wałbrzycha – grupa II
* IV miejsce: Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy Wałbrzych
Drużyny zostały nagrodzone pucharami a wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i słodycze.
źródło: osir.swiebodzice.pl
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej