W dniach 15-16 października w hali sportowej OSiR Strzegom odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 w Wyciskaniu Leżąc.
W zawodach wzięło udział 81 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów. Uzyskano kilka wartościowych wyników będących nowymi rekordami Polski juniorów do lat 18. Sprzęt na sali rozgrzewki oraz na pomoście głównym spełniał wszystkie wymogi techniczne IPF. Wszyscy sędziowie biorący udział w mistrzostwach posiadali uprawnienia międzynarodowe klasy II.
W uroczystym otwarciu mistrzostw uczestniczyli m. in.: zastępca burmistrza Strzegomia - Robert Siekaniec, sekretarz gminy Strzegom - Sabina Cebula, trener kadry Mirosław Łukasiuk oraz członek zarządu PZKFiTS Wojciech Kardynalski.
W dekoracji zawodników uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, zarządu PZKFiTS oraz klubu "START". Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i puchary. Wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy.
Organizatorem zawodów był Klub Sportowy "START" Strzegom, a współorganizatorami: Urząd Miejski w Strzegomiu, Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Świdnicki, OSiR Strzegom oraz Klub Sportowy "RELAX" Kamienna Góra.
źródlo: strzegom.pl
Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zaprasza mieszkanki naszego miasta na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia z samoobrony „Dama broni się sama”. Zajęcia rozpoczynają się już 5 lutego i mają na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa, naukę skutecznych technik obronnych oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejDrodzy miłośnicy zimowego szaleństwa na śniegu!
W drodze na DZIKA – Ośrodek Góra Dzikowiec, mijacie Wypożyczalnia i serwis nart pod Dzikowcem pod adresem Bema 17.
Szykujcie czapki, rękawiczki i mnóstwo uśmiechu, bo już w sobotę - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni się w arenę prawdziwego zimowego święta radości i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeń narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejPrzygotowania do 36. Sudecka 100 – 29. Nocny Maraton Górski – 1. Sudecki Półmaraton o Poranku/nowość! czas zacząć! Przed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcej