20 sierpnia 2010 roku w godzinach wieczornych w centrum Wałbrzycha została rozegrana kolejna edycja kolarskiego kryterium „O Złotą Spinkę”. W rywalizacji można było zobaczyć zawodników nie tylko z Polski, ale również z Czech i Niemiec.
Wśród juniorek młodszych zwyciężyła reprezentantka WLKS Krakus Katarzyna Niewiadoma. Bardzo dobrze na tle swoich rywalek wypadła Joanna Dubienecka, która finiszowała na 2. pozycji, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Niemiec Jeniffer Jurisch.
Juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 30 kilometrów. Wygrał nasz zawodnik Jakub Pytka, który potwierdził olbrzymi talent i wielkie możliwości. Kolejne miejsca zajęli zagraniczni kolarze z Niemiec.
W wyścigu rywalizowały także kobiety w kategorii OPEN. I tu zwyciężyła Natalia Frączek z Ogniwa Dzierżoniów.
WYNIKI MĘŻCZYŹNI:
KRYTERIUM:
PREMIE
1 117 PYTKA Jakub LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO 3pkt
2 103 KESSLER Robert ERUNERANER RC 1996 2
3 102 BEHRENDT Pascal RSC COTTBUS 1
1 117 PYTKA Jakub LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO 3pkt
2 105 WEDLER Tristan FRANKFURTER RC'90 2
3 103 KESSLER Robert ERUNERANER RC 1996 1
1 117 PYTKA Jakub LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO 3pkt
2 104 ROHDE Leon RSC COTTBUS 2
3 102 BEHRENDT Pascal RSC COTTBUS 1
1 117 PYTKA Jakub LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO 3pkt
2 102 BEHRENDT Pascal RSC COTTBUS 2
3 118 MICKIEWICZ Tomasz LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO 1
KLASYFIKACJA
1 117 POL19941203 PYTKA Jakub LKKS GŕRNIK WAŁ Z.S.ST.BO 12pkt
2 102 GER19940902 BEHRENDT Pascal RSC COTTBUS 4
3 103 GER19951030 KESSLER Robert ERUNERANER RC 1996 3
4 104 GER19950510 ROHDE Leon RSC COTTBUS 2
5 105 GER19950529 WEDLER Tristan FRANKFURTER RC'90 2
6 118 POL19940310 MICKIEWICZ Tomasz LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO 1
INDYWIDUALNE ETAPU:
1 PYTKA Jakub - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
2 BEHRENDT Pascal - RSC COTTBUS
3 MICKIEWICZ Tomasz - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
4 ROHDE Leon - RSC COTTBUS
5 KESSLER Robert - ERUNERANER RC 1996
6 SOŁTYS Aleks - MKS B&W KAROLINA JAWORZYNA
7 KAWULA Adam - CWKS RESOVIA RZESZÓW
8 CHMIELARCZYK Mateusz - KS ŚLĘŻA ATOM FELT SOBÓTKA
9 PAWŁOWSKI RafaŁ - LKS OGNIWO BOXMET DZIER
10 WOLSKI Tomasz - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
11 WEDLER Tristan - FRANKFURTER RC'90
12 KUSIAK Krzysztof - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
13 GIBKI Marcin - MKS B&W KAROLINA JAWORZYN
14 SZCZEPANIK Maciej - CWKS RESOVIA RZESZÓW
15 JAWORSKI Kacper - MGLKS KWISA LUBAŃ
16 KOWALSKI Mateusz - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
17 PIWOWARSKI Szymon - KS ŚLĘŻA ATOM FELT SOBÓTKA
18 MAKOWSKI Tomasz - UKS BUDOWLANKA LEGNICA
19 MAKOWSKI Oskar - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
20 JABŁOŃSKI Igor - UKS BUDOWLANKA LEGNICA
21 MASTALERZ Mateusz - NIESTOWARZYSZONY NIEŁWIN
22 GŁUSZAK Wojciech - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
23 GINARDO Dominik - KS ŚLĘŻA ATOM FELT SOBÓTKA
24 KOTOWICZ Szymon - CWKS RESOVIA RZESZÓW
JAREMKO Kamil - wycofany/abandone/szpital
INDYWIDUALNE WYŚCIGU:
1 MICKIEWICZ Tomasz - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
2 ROHDE Leon - RSC COTTBUS
3 PYTKA Jakub - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
4 BEHRENDT Pascal - RSC COTTBUS
5 SOŁTYS Aleks - MKS B&W KAROLINA JAWORZYN
6 KESSLER Robert - ERUNERANER RC 1996
7 KAWULA Adam - CWKS RESOVIA RZESZÓW
8 WOLSKI Tomasz - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
9 CHMIELARCZYK Mateusz - KS ŚLĘŻA ATOM FELT SOBÓTKA
10 WEDLER Tristan - FRANKFURTER RC'90
11 PAWŁOWSKI Rafał - LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO
12 KUSIAK Krzysztof - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
13 SZCZEPANIK Maciej - CWKS RESOVIA RZESZÓW
14 JAWORSKI Kacper - MGLKS KWISA LUBAŃ
15 GIBKI Marcin - MKS B&W KAROLINA JAWORZYN
16 JABŁOŃSKI Igor - UKS BUDOWLANKA LEGNICA
17 KOWALSKI Mateusz - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
18 PIWOWARSKI Szymon - KS ŚLĘŻA ATOM FELT SOBÓTKA
19 MAKOWSKI Tomasz - UKS BUDOWLANKA LEGNICA
20 MASTALERZ Mateusz - NIESTOWARZYSZONY NIEŁWIN
21 GŁUSZAK Wojciech - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
22 MAKOWSKI Oskar - LKKS GÓRNIK WAŁ Z.S.ST.BO
23 GINARDO Dominik - KS ŚLĘŻA ATOM FELT SOBÓTKA
24 KOTOWICZ Szymon - CWKS RESOVIA RZESZÓW
WYNIKI KOBIETY:
KRYTERIUM:
PREMIE
1 13 MIELNIK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO 3pkt
2 1 KYTOVA Jana CZECH MIX TEAM 2
3 16 GORYCKA Paula CCC POLKOWICE 1
1 11 FRĄCZEK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO 3okt
2 8 WILKOS Katarzyna FML POLTINO BRZÓZA KRÓLEW 2
3 1 KYTOVA Jana CZECH MIX TEAM 1
1 11 FRĄCZEK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO 3pkt
2 1 KYTOVA Jana CZECH MIX TEAM 2
3 16 GORYCKA Paula CCC POLKOWICE 1
1 11 FRĄCZEK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO 3pkt
2 7 BRZEŻNA Paulina RED SUN CYCLING TEAM 2
3 17 SOLUS-MIŁKOWICZ Katarzyna DEK MEBLE CYCLO KORONA K. 1
KLASYFIKACJA
1 11 FRĄCZEK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO 9pkt
2 1 KYTOVA Jana CZECH MIX TEAM 5
3 13 MIELNIK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO 3
4 7 BRZEŻNA Paulina RED SUN CYCLING TEAM 2
5 8 WILKOS Katarzyna FML POLTINO BRZÓZA KRÓLEW 2
6 16 GORYCKA Paula CCC POLKOWICE 2
7 17 SOLUS-MIŁKOWICZ Katarzyna DEK MEBLE CYCLO KORONA K. 1
INDYWIDUALNE ETAPU:
1 FRĄCZEK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO
2 BRZEŻNA Paulina RED SUN CYCLING TEAM
3 SOLUS-MIŁKOWICZ Katarzyna DEK MEBLE CYCLO KORONA K.
4 KYPTOVA Jana CZECH MIX TEAM
5 GARCZYŃSKA Karolina KK ZIEMIA DARŁOWSKA
6 GORYCKA Paula CCC POLKOWICE
7 HRANAIOVA Katarina CZECH MIX TEAM
8 MIELNIK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO
9 BRZEŻNA Monika ATOM FELT ŚLĘŻA SOBÓTKA
10 GUZ Paulina LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO
11 WILKOS Katarzyna FML POLTINO BRZÓZA KRÓLEW
12 SMIDOVA Zuzana CZECH MIX TEAM
13 CHLUMSKA Andrea CZECH MIX TEAM
14 PAWŁOWSKA Anna ATOM FELT ŚLĘŻA SOBÓTKA
15 SZYBIAK Ewelina CWKS RESOVIA RZESZŕW
16 EKSTEROWICZ Roksana KKW JAMA WAŁBRZYCH
17 PIOTROWSKA Małgorzata LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO
18 KWIECIŃSKA Justyna LKKS GŕRNIK WAŁ.Z.S.ST.BO
DAWIDOWICZ Aleksandra nie wystartowaŁa
INDYWIDUALNE WYŚCIGU:
1 GORYCKA Paula CCC POLKOWICE
2 SOLUS-MIŁKOWICZ Katarzyna DEK MEBLE CYCLO KORONA K.
3 BRZEŻNA Paulina RED SUN CYCLING TEAM
4 FRĄCZEK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO
5 KYPTOVA Jana CZECH MIX TEAM
6 GARCZYŃSKA Karolina KK ZIEMIA DARŁOWSKA
7 HRANAIOVA Katarina CZECH MIX TEAM
8 MIELNIK Natalia LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO
9 WILKOS Katarzyna FML POLTINO BRZÓZA KRÓLEW
10 BRZEŻNA Monika ATOM FELT ŚLĘŻA SOBÓTKA
11 SMIDOVA Zuzana CZECH MIX TEAM
12 GUZ Paulina LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO
13 CHLUMSKA Andrea CZECH MIX TEAM
14 SZYBIAK Ewelina CWKS RESOVIA RZESZÓW
15 PIOTROWSKA Małgorzata LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻO
16 KWIECIŃSKA Justyna LKKS GÓRNIK WAŁ.Z.S.ST.BO
17 EKSTEROWICZ Roksana KKW JAMA WAŁBRZYCH
18 PAWŁOWSKA Anna ATOM FELT ŚLĘŻA SOBÓTKA
źródło: osir.walbrzych.pl
W środę 4 października odbyła się na Zamku Grodno XV edycja Turnieju Rycerskiego „Wróg u Bram”. Organizatorem, jak co roku był Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu na czele z „Królową Jolantą".
czytaj więcejWieś Grzmiąca rozwija się. Właśnie ruszyła budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który zapewni mieszkańcom aktywny wypoczynek. Obecnie powstaje boisko do koszykówki.
czytaj więcejBurmistrz Kamiennej Góry, Janusz Chodasewicz, pogratulował sukcesów sportowych Oliwii Igielskiej, gimnastyczce sportowej z Kamiennej Góry, zdobywczyni czterech medali podczas XVI Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Berlinie.
czytaj więcejW dniu 30 czerwca 2023 r. zakończone zostały prace budowlane dotyczące kompleksowej modernizacji infrastruktury sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków mieszczącej się przy ul. Parkowej 6 w Bielawie.
czytaj więcejPodczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.