sowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, Świebodzicach i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Moskiewski Zespół Choreograficzny Bieriozka w Świebodzicach
2010-04-27 13:06

Po fenomenalnym koncercie Chóru Aleksandrowa do Świebodzic przyjechała kolejna grupa artystów z Rosji - znany na całym świecie Moskiewski Zespół Choreograficzny Bieriozka. Zespół to przede wszystkim grupa taneczna złożona z tancerek o nieprzeciętnej urodzie i talencie, której towarzyszy orkiestra oraz soliści. Jego choreografia wyraża bogactwo i charakter rosyjskiej kultury.


Bieriozka została założona w 1948 roku przez wybitną baletmistrzynię i znawczynię rosyjskiej choreografii ludowej Nadieżdę Nadieżdiną. Jej występy są jedyne w swoim rodzaju. Taniec i śpiew zespołu odzwierciedlają mieszankę kultur Starej Rosji. Geniusz baletu polega na tańcu w korowodzie, ze skomplikowanym układem choreograficznym sprawiającym wrażenie, że artyści nie tańczą, lecz unoszą się nad sceną. To właśnie płynny krok artystek połączony z pięknymi strojami oczarowuje widzów.
Artyści występowali na największych scenach teatralnych i koncertowych świata.

Za propagowanie kultury na całym świecie balet otrzymał Złoty Medal Pokoju.
Bierozka w Świebodzicach wystąpiła 23 kwietnia w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR.Autor: www.osir.swiebodzice.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: