sowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, Świebodzicach i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Otwarcie hali sportowej na wałbrzyskim Nowym Mieście
2008-10-10 08:47

Zbliża się moment oficjalnego otwarcia hali sportowej na wałbrzyskim Nowym Mieście. Władze Wałbrzycha pozyskały środki na jej remont, przebudowę nadzorował Stanisław Grędziński, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii wałbrzyskiego wyczynu. Po pracach wykończeniowych, trwających od tegorocznej wiosny, obiekt prezentuje się jak prawdziwe cacko i perełka, której mogą nam pozazdrościć specjaliści od "królowej sportu" w całym kraju. Hala, będąca obiektem przestronnym, widnym i funkcjonalnym, służyć ma wprawdzie przede wszystkim lekkoatletom, głównie biegaczom i skoczkom, ale będą z niej mogli korzystać także przedstawiciele innych dyscyplin, np. ciężarowcy i zapaśnicy.


Nowy obiekt przejął we władanie wałbrzyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Należy oczekiwać, że będzie jego dobrym, sprawiedliwym i zapobiegliwym gospodarzem. - Cieszę się i odczuwam wielką satysfakcję, gdy każdorazowo oglądam halę. Kiedyś, w latach mojej zawodniczej kariery, Wałbrzych był silnym ośrodkiem lekkoatletycznym, później jednak stopniowo podupadał, chociaż pojawiły się w naszym mieście talenty spore miary. Zmuszone jednak były emigrować do innych, silniejszych ośrodków, w których oprócz obiektów z prawdziwego zdarzenia, zapewniano im po prostu lepsze warunki materialne. Bardzo liczę na to, że nowa hala będzie swoistym magnesem i przyciągnie uzdolnioną lekkoatletycznie młodzież. Powinna ona mieć ambicje pójścia w ślady m.in. Andrzeja Kupczyka, Urszuli Włodarczyk, Romana Magdziarczyka, Krzysztofa Wesołowskiego, Rajmunda Niwińskiego, Krzysztofa Krawczyka, no i moje. Dołożę wszelkich starań, by tak się stało. Spodziewamy się w Górniku dobrych i owocnych kontaktów z uczniowskim klubem l. a. Szafir, gdzie pracują z młodzieżą tacy fachowcy i entuzjaści, jak Janusz Styś, czy Wojciech Węcławowicz. Jednym z naszych planów na najbliższy okres, jest szkolna liga lekkoatletyczna, która trwałaby od listopada do lutego oraz organizacja imprez w tej dyscyplinie, na razie z udziałem dolnośląskiej czołówki. Myślę, że potem przyjdzie czas na goszczenie w hali naszych krajowych gwiazd - mówi z nadzieją Grędziński. Panu Stanisławowi oraz całemu wałbrzyskiemu środowisku lekkoatletycznemu życzymy tego z całego serca.
Źródło: Andrzej Basiński / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: